97. rocznica odzyskania niepodległości, którą będziemy obchodzić 11 listopada 2015 r. jest szczególną okazją, abyśmy doświadczyli wartości tego, co otrzymaliśmy dzięki biegowi historii, a jednocześnie poczuli wagę tego, co jest naszym udziałem współcześnie.

Zapraszam do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w naszej Gminie. W Kamieńcu Ząbkowickim uroczysta Msza św. będzie odprawiona 11 listopada 2015 r. o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obecne na liturgii poczty sztandarowe staną się znakiem podniosłego charakteru tego wydarzenia. Tego samego dnia, o godz. 13:00, w niedawno odnowionym przy wsparciu środków budżetowych naszego samorządu kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Byczeniu celebrowana będzie Msza św. z udziałem orkiestry dętej. Po nabożeństwie, ok. godz. 14:30 na terenie placu zabaw rozpocznie się jarmark z okazji odpustu Świętego Marcina. Będzie zatem okazja do spotkań i rozmów w gronie mieszkańców i gości naszej Gminy.

Serdecznie zachęcam do udziału we wspólnym świętowaniu.

Marcin Czerniec

Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki

97 rocznica odzyskania niepodległości_01