Tymek mieszka w Kamieńcu Ząbkowickim i wiedzie spokojne, nastoletnie życie, gra w gry planszowe i przyjaźni się z panem Sewerynem, starszym mężczyzna, który prowadzi sklepik z grami planszowymi.

Jego rodzice nie mają dla niego dużo czasu… któregoś dnia przed jego domem pojawia się tysiące kotów. Nikt nie wie, dlaczego… Jego gosposia znika, pojawia się tajemnicza Katarzyna. Zaadoptowany kot okaże się magiczny, nowi przyjaciele są wierni, a po piętach deptać im będzie zła Terra. By ubiec ją w niecnych planach zagłady kotów, magii i świata, Tymek, kot i przyjaciele muszą się cofnąć w czasie. Tam poznają prawdziwą Mariannę Orańską i zmierzą się z magią… To opowieść o przyjaźni i poświeceniu, okraszona prawdziwymi zabytkami, historią i magią.

To wyjątkowe i bajkowe wydarzenie na podstawie powieści Sylwii Winnik „Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny”. Odbędzie się w miejscach z książki. To interaktywny street theatre z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.  Zapraszamy wszystkich w każdym wieku. Za wsparcie w tym ogromnym przedsięwzięciu dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, nauczycielom: Aleksandrze Rembiasz, Wioli Ciborowskiej oraz Iwonie Bukańskiej-Flincie, a także pracownikom Szkoły: Annie Piątkiewicz, Wojciechowi Przedwojewskiemu oraz przewodniczce Patrycji Urbaś. Dziękujemy za wsparcie, którego udzielił burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec oraz Gminne Centrum Kultury. Dziękujemy naszym aktorom, zaangażowanym dzieciom i młodzieży oraz rodzicom.

Interaktywny street theatre „Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny” – sobota – 3 czerwca 2023 – godz. 11:00 – Błonia Pałacu Księżnej Marianny Orańskiej – Kamieniec Ząbkowicki – wstęp bezpłatny