Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim pod opieką pana Grzegorza Czachora, pana Przemysława Karkowskiego i pani Dagmary Szymczak byli z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo”.

30 kwietnia 2015 r. strażacy oprowadzili uczniów po swojej jednostce i zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, a także pozwolili wejść im do kabiny samochodu. Uczniowie odwiedzili dyspozytorkę, w której w skupieniu słuchali o obsłudze urządzeń w Państwowej Straży Pożarnej i stwierdzili, że wbrew pozorom zajęcie to nie jest wcale takie łatwe. Oczywiście odwiedzając to miejsce nie mogło zabraknąć prezentacji ześlizgu, wykonanej przez strażaków.

Dzięki tej wycieczce uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Wycieczka bardzo podobała się uczniom. Zostały miło przyjęte i pełne wrażeń wróciły do szkoły. W imieniu uczniów i nauczycieli składamy strażakom serdeczne podziękowania i życzymy spokojnej służby.