W klubie szachowym „Polonia: Wrocław odbył się 1 kwietnia 2017 r. Turniej Szachowy Wrocławskiego Krasnala. Te zawody  szachowe przeznaczone są dla początkujących dzieci i rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych Krasnali, Elfów i Chochlików, odpowiednio do 10, 8 i 6 lat.

Zawody organizowane przez klub szachowy Polonia Wrocław są doskonałe dla dzieciaczków zaczynających grać w szachy. W ostatnim turnieju dobrze wypadła reprezentantka naszej szkoły Gabrysia Piwińska, która w kategorii do lat 10 okazała się najlepszą dziewczynką. Gabrysia od pierwszej klasy (teraz jest w trzeciej) uczęszcza na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego. Zajęcia szachowe w naszej szkole organizujemy, ponieważ ta gra ma ogromne wartości wychowawcze, intelektualne i sportowe, pozytywnie wpływa na charakter i umysł naszych wychowanków. Gra w szachy kształtuje zdolności planowania i przewidywania, poczucia odwagi, przezorności, ostrożności  i na końcu – poczucia odpowiedzialności za własne decyzje.

Zapraszamy na zajęcia szachowe uczniów naszej szkoły (szczególnie uczniów klas pierwszych i drugich), które odbywają się w piątki na 7 lekcji (13:40 – 14:25).  Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Tomek Piwiński.