Jak co roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim 24 kwietnia 2015 r. uczestniczyły w IV Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej, którą przygotowało Przedszkole „Zielona Dolina” z Mąkolna.

Nasze dzieci były bardzo przejęte wyruszając zaraz po śniadaniu na miejsce olimpiady. Naszym strojem reprezentacyjnym były czerwone podkoszulki z logo naszego przedszkola. W olimpiadzie brało udział  ośmioro dzieci z naszego przedszkola z grupy 5-latków. Celem olimpiady było propagowanie wśród najmłodszych idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z działań wymagających zespołowej współpracy.

Przygotowane konkurencje były dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach: biegały, skakały w workach, przekazywały sobie piłkę górą, brały udział w sztafecie z przekazywaniem sobie pałeczki, przenosiły piłeczkę na łyżce czy też wrzucały woreczki do obręczy itp. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi kolegami i koleżankami z innych przedszkoli naszego powiatu.

Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchar dla przedszkola, dyplom oraz nagrody rzeczowe, a na koniec organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. Zmęczeni, ale niezwykle dumni i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę podczas zmagań sportowych serdecznie dziękujemy.