„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (św. Jan Paweł II)

W grudniu 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II Samorząd Uczniowski pod opieką pani Alicji Walerian, pani Teresy Gembary, pani Alicji Nowakowskiej, pani Mileny Skotnickiej i pani Elwiry Juszczak zorganizował Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Najpierw uczniowie na kole plastycznym wykonali ozdoby na choinkę, które ofiarowali na kiermasz. Zwróciliśmy się również do uczniów, rodziców i nauczycieli z prośbą o przekazanie na nasze przedsięwzięcie darów – symboli Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, dzięki czemu uzbieraliśmy 199 zł. Część z tych pieniędzy (156,44 zł) przeznaczyliśmy na zakup artykułów do „Szlachetnej Paczki”, a reszta zostanie przekazana na ratowanie polskich cmentarzy rozsianych za wschodnią granicą w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu kiermaszu.

Samorząd Uczniowski