Szanowni mieszkańcy, na Państwa ręce oddaję informator NASZA GMINA, podsumowujący najważniejsze sfery działalności samorządu gminy Kamieniec Ząbkowicki w latach 2018 – 2024.

Końcówka kadencji, to najlepszy czas, by obiektywnie spojrzeć na to, co udało się zrobić dla naszej społeczności w tym trudnym, ze względu na różne losowe okoliczności, okresie. Istotnym osiągnięciem dla nas stał się fakt doprowadzenia do zmiany statusu naszej gminy na miejsko–wiejską, z nowym na mapie Polski miastem Kamieniec Ząbkowicki. Fakt ten ma znaczenie przede wszystkim dla przyszłego bezpieczeństwa istnienia trzeciej co do wielkości gminy powiatu ząbkowickiego, a zmieniające się okoliczności przyniosą zapewne jeszcze wiele przeobrażeń, także w obszarze kształtu samorządów w naszym kraju.

Wykonując rzetelnie i odpowiedzialnie wszystkie zadania, nałożone na nas ustawami, jest miło także zakomunikować, że pomnożyliśmy majątek naszej gminy z korzyścią dla jej mieszkańców. Niniejszą publikację opracowano na podstawie oficjalnych sprawozdań samorządu gminy Kamieniec Ząbkowicki, z poszczególnych lat budżetowych 2018 – 2022 oraz wykonania budżetu za rok 2023.

Dziękuję wszystkim, przychylnie patrzącym na rozwój naszego regionu, za wszelkie wsparcie, które na co dzień okazujecie dla naszego samorządu.

Marcin Czerniec

BURMISTRZ GMINY

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

Opracowanie podzielone jest na następujące tematy:

  • Inwestycje
  • Edukacja
  • Ochrona zdrowia
  • Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego
  • Bezpieczeństwo
  • Sport i rekreacja
  • Gospodarka komunalna
  • Inwestycje nakierowane na zysk
  • Środki na kolejne zadania

Dokument można pobrać (jako plik PDF) klikając TUTAJ lub na poniższy obrazek.