Niepodległa i suwerenna Polska. Tak myślimy o naszej Ojczyźnie codziennie, ale w Narodowe Święto Niepodległości szczególnie serdecznie – tak po gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.  

Najpierw miał miejsce program artystyczny „Przebudź się, jesteś wolny” w Szkole Podstawowej nr 1. Akademia była prologiem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kamieniec Ząbkowicki. Dziewczęta i chłopcy wieloma swoimi talentami otwierali myśli i serca na to, co w dziejach naszej Ojczyzny i w naszych czasach jest najważniejsze. Tą wartością jest wolność.  Następnie z mottem „Wolność – Naród – Ojczyzna” – to wiodące Narodowe Święto Niepodległości uczczono w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Patriotyczne przesłania, występy uczennic i uczniów oraz dominujące w trakcie prezentacji barwy narodowe inspirowały do myślenia i przeżywania tego, co ważne w naszym życiu społecznym.

Pod hasłem Niepodległa, suwerenna – Polska w dniu 11 listopada samorządowcy i mieszkańcy Gminy Kamieniec Ząbkowicki świętowali 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Odprawiona była Msza św. za Ojczyznę w kościele parafialnym, po której miała miejsce podniosła ceremonia na Skwerze Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz uroczyste obchody w Byczeniu.

Polska to nasz wspólny dom ojczysty. Ta myśl przyświecała obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kamieniec Ząbkowicki. Byliśmy raz jeszcze razem skupieni myślami i uczuciami wokół spraw ważnych dla naszego państwa i narodu. W imieniu samorządu Gminy Kamieniec Ząbkowicki dziękuję tym, którzy w włączyli się w uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Dziękuję, że chcemy być w takich szczególnych chwilach być wspólnotą – podsumowuje burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.