Trwa II Festiwal Muzyczny im. Marianny Orańskiej – kolejny cykl wysmakowanych repertuarowo wydarzeń z udziałem wirtuozów muzyki klasycznej. W toku jest także tegoroczna edycja serii prezentacji organowych pod hasłem „Z muzyką przez wieki”. Oba nurty kulturalnych spotkań odbywają w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim podczas tegorocznego wiosenno-letniego sezonu kulturalnego.

Zgodnie z ambitnymi zamierzeniami organizatorów obu cyklów posłuchać można w trakcie kolejnych spotkań utworów wielkich kompozytorów wykonanych na kamienieckich organach oraz innych instrumentach. Dzieła mistrzów grają wirtuozi, dzięki którym nuty i frazy muzyczne stają się głębokim przeżyciem i dostarczają wielu szlachetnych wrażeń.

  • Koncert czerwcowy II Festiwalu Muzycznego im. Marianny Orańskiej to występ gitarowy Marka Pasiecznego z Wielkiej Brytanii oraz popis organowy prof. Piotra Rojka. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 czerwca 2022 o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Starszego w Kamieńcu Ząbkowickim.

Koncerty są rodzaju podróżą do wnętrza pięknego instrumentu, jakim są organy kościelne. Każdy będzie mógł zobaczyć na wielkim ekranie, jak jest zbudowany i jakie dźwięki i efekty dźwiękowe kryją się za piszczałkami króla instrumentów. Jak to miało miejsce w roku ubiegłym podczas koncertów zbierać będziemy ofiary na konserwację i bieżące naprawy zabytkowych organów.

  • Drugą prezentację w cyklu pod hasłem „Z muzyką przez wieki”. wypełni melomanom Maciej Lewandowicz – student I roku studiów II stopnia w dziedzinie organów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wydarzenie artystyczne, na które zapraszamy serdecznie, odbędzie się w niedzielę 12 czerwca 2022 o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Starszego w Kamieńcu Ząbkowickim.