Zapraszamy do Kamieńca Ząbkowickiego na majowe weekendy.

Wracamy ze Świętem Tulipanów. Będzie to dwudniowy cykl prezentacji, spotkań i imprez zaplanowanych w terminie 7 – 8 maja 2022 r. Wcześniej spotykamy się także podczas uroczystości związanych z Narodowym Świętem Konstytucji 3 Maja.

Święto Tulipanów 2022 rozpoczynamy w sobotę 7 maja o godz. 8:00 zawodami dla wędkarzy. O godz. 10:00 ruszają stoiska wystawców kwiatów, roślin i produktów regionalnych. Na godz. 11:00 zaplanowana jest konferencja popularno-naukowa pod hasłem „Pałac kamieniecki – architektura, sztuka i historia”. Równocześnie na błoniach im. Marianny Orańskiej trwać będzie od rana do późnego wieczora seria imprez i koncertów plenerowych. W niedzielę 8 maja od godz. 10:00 do 21:00 na terenie kompleksu pałacowo-parkowego czynne będą stoiska, wystawy oraz koncerty muzyki klasycznej oraz występy rozrywkowe. Szczegółowy plan wszystkich wydarzeń znajdziecie Państwo na poniższej infografice.

We wtorek 3 maja obchodzić będziemy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego udziału we Mszy św. za Ojczyznę. Liturgia będzie sprawowana o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Starszego.