Po raz kolejny odbyła się Noc Filmowa w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II. Tym razem 28 kwietnia br. impreza dla uczniów klasy czwartej odbyła się pod opieką pani Alicji Walerian, pani Mileny Skotnickiej i pana dyrektora Arkadiusza Albrechta.

Wszyscy czwartoklasiści bardzo dobrze przygotowali się do tego niezwykłego spotkania. Wspólnie z rodzicami zaopatrzyli się w odpowiednie ubrania, śpiwory oraz pyszne przekąski. Noc Filmową poprzedziły żywe dyskusje na temat wyboru repertuaru filmowego. Ostatecznie – po krótkiej prezentacji proponowanych filmów – uczniowie ustalili repertuar poprzez głosowanie.

Uczestnicy imprezy nie mogli doczekać się tego wyjątkowego spotkania, które rozpoczęło o godzinie 19.30. Nic więc dziwnego, że nikt się nie spóźnił. Po błyskawicznym „zakwaterowaniu” najpierw był czas na wspólne rozmowy i zabawy, po czym nastąpiło oglądanie filmów. W czasie przerw uczniowie jedli pizzę, tańczyli, wyczyniali różne bezpieczne harce. Wszyscy wytrwali do północy, a chyba nawet dłużej, ponieważ każdy pamięta, że około pierwszej w nocy był popcorn i jabłka. Po tych przekąskach, podczas oglądania kolejnego filmu, większość widzów powoli zasypiała. Dla tych, którzy nie mogli zasnąć, ponieważ przed Nocą Filmową „porządnie się wyspali” został zorganizowany „kącik gier towarzyskich”. Około godziny czwartej nad ranem wszyscy już spali. O godzinie siódmej rano była pobudka. Nikt nie miał problemu ze wstaniem. Nawet ci, którzy spali najkrócej, chętnie poszli na stołówkę na wspólne śniadanie oraz posprzątali szkołę pod opieką pani Alicji Walerian i pani Alicji Nowakowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to dla uczniów klasy czwartej bez wątpienia „super noc.”

Hanna Stuglik pod opieką Alicji Walerian