To już ostatnia relacja, bo wszystko, co dobre, kończy się. Tak też jest z Festiwalem Teatralnym „Mezalians”, który zakończył się w minioną niedzielę. Ogrom wspaniałych przeżyć, mnóstwo imprez, spotkań, prezentacji, spektakli, koncertów – Kamieniec przez kilka dni uczestniczył w Europejskiej Stolicy Kultury.

Niedziela była dniem finałowym. Mogliśmy jeszcze nacieszyć się popisami artystów, talentami wokalnymi i kreatywnością naszych młodszych i starszych mieszkańców. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy byliśmy rozentuzjazmowani i dziękowaliśmy sobie wzajemnie za wspólnie przeżyty czas. Wójt Marcin Czerniec dziękował artystom. Listy i upominki z rąk gospodarza Gminy Kamieniec Ząbkowicki otrzymali m.in.: Francois Monnet i Jacek Hałas. Kamienieckiemu samorządowi na ręce wójta podziękowania złożyła dyrektor Festiwalu Alicja Brudło. W Czerwonym Kościółku oglądaliśmy finałowy występ Teatru Tańca „EGO VU” i innych artystów, w tym grającego na perkusji Piotra Iwanowa oraz zespołu tanecznego z Przedszkola nr 1. Teatr „Logos” pokazał spektakl pt. „Katarynka opowieści”. W hali sportowej Teatr „Most” dał spektakl pt. „Sen marudy”. Teatr „Czerwona Walizka” przedstawieniem „Toy Toy Circus Show” zabawiał dziecięcą widownię, podobnie jak Klaun Rufi Rafi. Koncertowały także zespoły ludowe „Ożaranki” i Starczowianie”, grupa muzyczno-wokalna z Byczenia, młody wokalista Dawid Cekiera. Odbyły się ponadto warsztaty kreatywności polegające na tworzeniu kukiełek z drewnianych łyżek. Było absolutnie niekonwencjonalnie, nieszablonowo i niestereotypowo.

Mamy nadzieję, że „Mezalians” będzie nie tylko niezapomnianym wspomnieniem, ale też źródłem kolejnych pomysłów. Będziemy je realizować w Kamieńcu Ząbkowickim – razem. W ten sposób uczynimy naszą Gminę bogatszą w dobre relacje między mieszkańcami i jeszcze bardziej gościnną dla przybywających do nas osób.

FOT: Facebook – Festiwal Teatralny „Mezalians”