Mamy zaszczyt zaprosić na Prezentacje Organowe „Z muzyką przez wieki”, które będą się odbywać przez cały kulturalny sezon w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim. Już ubiegłoroczna edycja wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem melomanów.

Podczas tegorocznych prezentacji będzie można nie tylko posłuchać utworów wielkich kompozytorów wykonanych na kamienieckich organach, ale odbędzie się także podróż do wnętrza tego pięknego instrumentu. Każdy będzie mógł zobaczyć, na wielkim ekranie, jak jest zbudowany i jakie dźwięki i efekty dźwiękowe kryją się za piszczałkami króla instrumentów. Jak to miało miejsce w roku ubiegłym podczas koncertów zbierać będziemy ofiary na konserwację i bieżące naprawy naszych organów.

Na pierwsze w tym roku prezentacje organowe zapraszamy już w niedzielę 1 maja 2022 r. o godz. 16:00 do kościoła parafialnego w Kamieńcu Ząbkowickim.

W tym roku będziemy gościć wybitnych i utalentowanych muzyków, którzy wprowadzą nas w świat muzyki organowej i zaprezentują nam nasz instrument od środka. Nasze tegoroczne spotkania z muzyką poprowadzą studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod czujnym okiem swojego profesora Piotra Rojka, który zagra na naszym instrumencie już 1 maja.

Kolejny koncert w niedzielę 12 czerwca 2022 r. poprowadzi i zagra dla nas Maciej Lewandowicz – student I roku studiów II stopnia w kierunku organów, a już w niedzielę 3 lipca 2022 r. zaprezentują swoje umiejętności Zofia Chankowska i Maciej Żórawik- studenci I roku studiów I stopnia. Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. podczas którego odbędziemy podróż w świat przepięknej muzyki w który nas zabierze Mateusz Żegleń – student I roku studiów II stopnia. Ostatni koncert w niedzielę 25 września 2022 r. będzie zwieńczeniem całego cyklu Prezentacji Organowych. Zagra Michał Dziki – wykładowca Akademii Muzycznej i asystent Profesora Piotra Rojka.

Cykl Prezentacji Organowych nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc osób, którym muzyka organowa jest bliska sercu. Adresatami wielkich podziękowań są ksiądz proboszcz Wojciech Zmysłowski oraz burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcina Czerniec – za okazaną pomoc w organizacji i objęcie swoim patronatem naszych „Spotkań z Muzyką przez wieki”

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą nie tylko posłuchać przepięknej muzyki, lecz także zobaczyć, jak organy wyglądają od środka. Atmosfera wnętrza przepięknej pocysterskiej świątyni w Kamieńcu Ząbkowickim zapewni niezapomnianą podróż w czasy wielkich kompozytorów, którzy tworzyli przepiękną muzykę organową.

Koncerty rozpoczynamy o godz.16:00 – wstęp wolny. Szczegółowe informacje na temat naszych prezentacji organowych znajdują się na plakatach wywieszonych na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym profilu Facebook.