Dolnośląska Organizacja Turystyczna prowadzi w ten weekend akcję „Dolny Śląsk za pół ceny”. Celem projektu jest zachęcenia do zwiedzania największych atrakcji naszego regionu. Jedną z nich jest Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Co piszą o naszym skarbie? Przeczytajcie i przybywajcie!

Neogotycki Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim jest jedną z największych tego typu budowli w Europie. Został wzniesiony z inicjatywy niderlandzkiej królewny, Marianny Orańskiej, jako jej letnia rezydencja. Projekt obiektu wykonał wybitny niemiecki architekt – Karl Friedrich Schinkel. Budowa Pałacu trwała 33 lata i pochłonęła równowartość trzech ton złota. Po wojnie został on zdewastowany, ograbiony z wszelkich kosztowności oraz podpalony przez żołnierzy Armii Czerwonej. Teraz powoli odzyskuje swój blask. Od 1 maja 2013 roku pałac został ponownie udostępniony dla zwiedzających.

Obecnie sukcesywnie remontowany dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 odtworzone zostały sklepienia w sali balowej, rok 2014 przyniósł remont tarasu widokowego. W roku 2015 gmina Kamieniec Ząbkowicki pozyskała ponad milion złotych na wykonanie pierwszego etapu pokrycia dachowego obiektu oraz na wykonanie wykonaniem docelowego pokrycia dachowego).

W ostatni weekend maja zainaugurowano cykliczną imprezę, która będzie się odbywać corocznie na pałacowych tarasach – Wiosnę Tulipanów. Na terenie kompleksu pałacowo – parkowego odbywają się również wydarzenia takie, jak: Festiwal Nauki, Pożegnanie lata z Marianną Orańską, zjazdy przewodników, zawody MTB czy liczne rajdy piesze.

Oferta w ramach tegorocznej akcji Dolny Śląsk za pół ceny 2015 aktualna w dniach 28 – 29 listopada. Trasa turystyczna, którą zwiedza się z przewodnikiem trwa około 1,5 godziny. Program obejmuje zwiedzanie tarasów, oficyn pałacowych, wystawy multimedialnej oraz tarasu widokowego. Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się co godzinę od 10 do 17. Bilety do nabycia w kościele poewangielickim (ulica Zamkowa 6) 15 minut przed pełną godziną.  Kasa czynna od 9.30 do 17.00.

Ceny biletów: BILET NORMALNY: 25 zł / 12,50 zł w trakcie akcji. BILET ULGOWY: 15 zł / 7,50 zł w trakcie akcji. W sprawie rezerwacji biletów, organizacji wycieczek oraz uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Punktem Informacji Turystycznej: 746370167  – pit@kamzab.pl – ul. Zamkowa 9 – 57 – 230 Kamieniec Ząbkowicki – www.palacmarianny.com.pl