Rozegrany został trzeci turniej szachowy z cyklu VIII Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej.

Zawodnicy w turnieju podzieleni byli na dwie grupy. Grupa A – turniej zgłoszony do FIDE dla wszystkich chętnych, głównie pełnoletnich szachistów. Grupa B – turniej dla dzieci do 14 lat. Zawody w grupie A i B rozgrywano na dystansie 7 rund tempem 10 minut plus 5 sekund na każde posunięcie. W turnieju, który odbył się 6 listopada br., wzięło udział troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim: Gabriela Piwińska kl. 8a, Antoni Krzywak kl. 7a oraz Karol Piwiński kl. 3 a.

Grająca w grupie A Gabrysia Piwińska wygrała dwie partie i jedną zremisowała. Zdobycie 2,5 pkt. pozwoliło zająć 29. miejsce na 36 zawodników grających w grupie A i 6 miejsce w kategorii kobiet. Antek i Karol grali natomiast w grupie B, gdzie rywalizowało 58 młodych szachistów. Lepiej w turnieju zagrał Antek Krzywak, który wygrał pięć pojedynków i został sklasyfikowany na 10 miejscu w turnieju i 6 miejscu w kategorii chłopców do lat 14. Natomiast Karol Piwiński wygrał 3 partie i zajął 38 miejsce w turnieju i 16 miejsce w kategorii chłopców do lat 11.