Na zajęciach dodatkowych z fizyki w ramach (realizowanego w minionym roku szkolnym) projektu: „Wiedza i doświadczenie kluczem do przyszłości” pod opieką pani Lidii Jagody, uczniowie klas siódmych: Julia Jankojć, Julia Klak, Wiktoria Gutowska, Wiktoria Działa, Daria Sosnowska, Igor Gawron, Maciej Bierut, Krzysztof Skrzypek, Katarzyna Kokoszka, wykonywali doświadczenia, aby lepiej zrozumieć co dzieje się w ich otoczeniu.

Pierwszym doświadczeniem były „wulkany”. Grupa do zlewki wlała wodę i dodała kwasek cytrynowy. Później dodawali jakiś naturalny barwnik np. sok malinowy, sok z buraków czy atrament. Do powstałej mieszaniny strzykawką aplikowali wodę z sodą rozpuszczoną i podziwiali efekty doświadczenia. Powstała piana to bąble napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji (kwasu) z sodą oczyszczaną (zasada).

Drugim doświadczeniem był „tańczący olej”. Uczniowie do zlewki wlali wodę i powoli dolewali olej oraz barwniki. Po chwili czekania, kiedy składniki się oddzieliły młodzież mogła wrzucić tabletkę musującą.  Musujące tabletki uwalniają dwutlenek węgla. Bąble gazu wypychają niewielkie ilości wody w górę. Dwutlenek węgla ostatecznie uwalnia się z cieszy, a woda z powrotem opada w dół przez olej. Przy wykonywaniu doświadczeń, pani pytała, która substancja ma większą lub mniejszą gęstość.

Były to bardzo interesujące zajęcia poprzez robienie doświadczeń uczniowie są jeszcze bardziej ciekawi i chętni do uczestniczenia w zajęciach.