Duży czy mały dzisiaj świętuje, dziś każdy jest dzieckiem i się raduje. Małych przyjemności, wielkich miłości, zdrowia, szczęścia i przyjemności. Każdemu życzymy tego, co potrzebuje! W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!

Te słowa były motywem przewodnim obchodzonego 1 czerwca br. Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim. Najpierw wszyscy zgromadzili się na podwórzu szkolnym, aby wysłuchać życzeń, które dyrektor Bożena Kołodziej skierowała do uczennic i uczniów. Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był dla Was niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i spełniajcie swoje marzenia, bo przecież je macie – powiedziała dyrektor szkoły i następnie odczytała list. W liście zaadresowanym do uczniów burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Bernadety Chodasewicz napisali:

Drogie Dzieci, z okazji Waszego Święta życzymy Wam dużo uśmiechu i radości każdego dnia, spełnienia dziecięcych marzeń oraz nieustannie otaczającej Was miłości najbliższej rodziny. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną przyjemnych niespodzianek i inspirujących wydarzeń. Życzymy Wam drogie Dzieci abyście na swojej drodze spotkały cudownych przyjaciół i jeszcze lepszych nauczycieli. Życzymy również z tej okazji wszystkim dorosłym, aby nie zapominali, że te właśnie Dzieci wyznaczają kierunki naszego życia i uśmiechem rozjaśniają nawet najpochmurniejszy dzień.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie otrzymali także od władz gminy wyjątkowy prezent w postaci zwiedzania Pałacu Marianny Orańskiej. W towarzystwie swoich wychowawców i nauczycieli wyruszyli zatem na spacer, aby podziwiać niezwykłą budowlę, a także niesamowitą roślinność, która otacza pałac. Uczniowie byli dumni, że mieszkają tak blisko wspaniałej rezydencji, której architektura i malownicze położenie uczyniły ją jedną z atrakcji dla odwiedzających Dolny Śląsk. Ponadto dzieci były bardzo zadowolone i zachwycone spotkaniem w tak pięknym i atrakcyjnym miejscu, znów mogły być razem i na nowo budować klasowe relacje.

Szczególne podziękowania kierujemy więc do samorządu Gminy Kamieniec Ząbkowicki za umożliwienie nam wspólnego zwiedzania pałacu. To był naprawdę udany dzień – nietypowa lekcja historii i sztuki, która zakończyła się prezentem (słodkości) od Komitetu Rodzicielskiego. Dziękujemy!