Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny w ramach profilaktyki pt: „Wielki Odkrywca”

Przedstawienie odbyło się 13 stycznia 2017 r. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. „Wielki Odkrywca” to interaktywne przedstawienie, które porusza aktualny problem społeczny, jakim jest uzależnienie od gier komputerowych, telefonu czy tabletów. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Ryś, który podczas choroby nudzi się w domu. Jego dziadek obiecując mu zabawkę z która nigdy nie będzie się nudził,  wyzwalając  we wnuku potrzebę twórczego działania. Właśnie tak zaczyna się tygodniowa przygoda chłopca w jego własnym pokoju wraz pająkiem mieszkającym w kącie o imieniu Leopold i papugą Arą. Łóżko chłopca staje się magicznym wehikułem, statkiem i rakieta kosmiczną. Przemierza On różne światy poprzez morza, szczyty Himalajów, przestrzeń kosmiczną i tak właśnie staje się tytułowym „Wielkim Odkrywcą”. Po tygodniu wspaniałej zabawy przeziębiony chłopiec poznaje tajemnice prezentu – zabawki obiecanej przez dziadka. To WYOBRAŹNIA, która nie pozwala się nudzić.

Nie nudzili się również nasi uczniowie, ponieważ czynnie uczestniczyli w spektaklu grając na instrumentach, klaszcząc, nawołując, odzwierciedlając różne odgłosy. Opowieść zwraca uwagę dzieci na kształtowanie swojej osobowości i pokazuje, że zdobycze techniki powinny być tylko dodatkiem w życiu, a nie jego sensem.  Wszyscy uczniowie składają podziękowania osobom, które przyczyniły się do realizacji programu. 🙂