W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim powrót do zajęć w zwyczajnym trybie, po długiej przerwie pandemicznej, przebiega sprawnie i ciekawie. Są też sukcesy poza szkołą.

Uczniowie klasy VIc podczas zajęć zdalnych wykazali się dużym zaangażowaniem i wyjątkową aktywnością. Podczas lekcji na temat: „Rozpoznajemy figury przestrzenne” Uczniowie mieli za zadanie odszukać w swoim domu figur przestrzennych oraz wykonać dowolną figurę przestrzenną.

Matematyka wcale nie musi być nudna i skomplikowana, co udowodnili uczniowie. Jak się okazuje, nie do końca było to proste zadanie, ale udało się odszukać przedmiotów w domu, przedstawiających figury przestrzenne min. to: walec, prostopadłościan, sześcian, stożek, kula oraz ostrosłup. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem o czym świadczą niżej załączone zdjęcia.

Uczniowie biorą też udział w projekcie sportowym Pho3nix Active School.

Koordynatorem akcji jest pani Iwona Pietrzak. W ramach projektu szkoła otrzymała pakiet sportowy z którego korzystać będą wszyscy uczniowie naszej szkoły. To jeszcze nie koniec akcji, czekamy na kolejne sportowe wyzwania ze strony fundacji i jesteśmy gotowi do działania.

W Ząbkowicach Śląskich odbył się V Ogólnopolski Turniej GRACJA SPRING CUP. To wspaniałe sportowe wydarzenie zgromadziło ponad 300 zawodniczek z 22 klubów z całej Polski.

Wśród nich znalazła się również uczennica klasy IIa Weronika Kurtyka, która zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w kategorii gimnastyka artystyczna. Dziewczynka bierze udział już od kilku lat w zajęciach gimnastyki artystycznej, która łączy ze sobą akrobatykę, taniec i balet. Ten sport to podstawa wielu późniejszych dziedzin sportowych. Kształtuje ciało i umysł. Poczucie rytmu, koordynacja, sprawność, zwinność, gibkość to tylko nieliczne cechy, dzięki którym dziecko zyskuje podczas tych zajęć. Gratulujemy serdecznie Weronice, trzymamy mocno kciuki i życzymy dalszych sukcesów.