Od 13 grudnia nowe rozkłady jazdy uwzględniają możliwość zatrzymywania się na tym przystanku w ramach przystanku na żądanie. Ochotnicza Straż Pożarna w Topoli ma nowy wóz bojowy służący bezpieczeństwu mieszkańców Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Nowy pojazd – tzw. lekki wóz bojowy – oficjalnie druhowie OSP Topola odebrali w niedzielę. Oczekiwane od paru lat auto wzmocni potencjał ratowniczy strażaków i jednocześnie bezpieczeństwo mieszkańców w tej części naszej gminy. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Samochód wraz z wyposażeniem kosztował ponad 400 000 zł.

Od niedziele 13 grudnia, dzięki zmianom w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich na przystanku Suszka można wsiadać i wysiadać z pociągów w trybie „na żądanie”. Od kilku miesięcy staraliśmy się, jako samorząd gminny, przywrócić ten przystanek do siatki połączeń i te starania zostały uwieńczone sukcesem

W niedzielę odbył się formalny odbiór trzech bezpiecznych przejść dla pieszych z doświetleniem i sygnalizacją, które zostały usytuowane w Kamieńcu Ząbkowickim. Dzięki wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej – oraz środkami budżetu gminnego – przeprowadziliśmy ponadto rozbudowę monitoringu w kierunku ulic Złotostockiej, Kolejowej i Ząbkowickiej, na nowo zaaranżowany jest skwer przy ul. Kolejowej.

W Gminie Kamieniec Ząbkowicki gościliśmy posła na Sejm RP Marcina Gwoździa i wicemarszałka Grzegorza Macko, których otwartość na sprawy ważne dla Gminy Kamieniec Ząbkowicki pomaga w odpowiadaniu na oczekiwania mieszkańców.

Fotografie udostępnił Wojciech Karkowski