Na początku maja 2018 r. w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się po raz czwarty Wiosna Tulipanów. Dwudniowe wydarzenie nie tylko wpisało się już w kulturalny i integracyjny kalendarz tej gminy i powiatu ząbkowickiego, ale z roku na rok przyciąga coraz liczniej przybyszów z dalszych stron.

Pałac Marianny Orańskiej – rewitalizowany od 2012 r. dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu samorządu gminnego oraz założenie parkowe otaczające majestatyczną bryłę pałacu, rozległe błonia kamienieckie, kompleks obiektów pocysterskich z pięknym i monumentalnym zabytkowym kościołem parafialnym, stają się coraz bardziej interesującą przestrzenią. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy, pasjonaci historii i zabytków, miłośnicy przyrody i poszukujący warunków do czynnego wypoczynku, znajdują w Kamieńcu Ząbkowickim punkt spełniający wszystkie te oczekiwania.

Jeśli jeszcze dodać do tego systematycznie wzbogacane ekspozycje we wnętrzach pałacu, metr po metrze przywracane piękno terenów zielonych, fantastyczne widoki dostępne z odnawianego właśnie tarasu widokowego, mamy do czynienia z mającym perspektywę rozwojową punktem na mapie Dolnego Śląska i Polski, a w dalszym horyzoncie Europy. Taki zresztą cel stawia wójt Marcin Czerniec, który przy każdej możliwej okazji akcentuje potrzebę przywrócenia pałacowi i parkowi ich pierwotnego piękna (utraconego w wyniku powojennej dewastacji i późniejszych zaniedbań), jak i wymiernych korzyści dla gminy i jej mieszkańców płynących z faktu, że goście docierający do miasta, jakim w rzeczywistości jest Kamieniec Ząbkowicki, czują się tu dobrze, są chętnie przyjmowani, profesjonalnie obsługiwani i wyjeżdżają z wolą powrotu.

Z tym większą sympatią można przyjeżdżać do Kamieńca Ząbkowickiego z bliższych i dalszych okolic czy też będąc rodowitym mieszkańcem, spędzać tu czas w sposób przynoszący wiele pozytywnych przeżyć i miłych emocji. Jednym z takich wydarzeń, które warto zanotować w planach na kolejne lata jest wspomniana na wstępie Wiosna Tulipanów. Bogatą fotokronikę opublikowano także w serwisie internetowym gminy Kamieniec Ząbkowicki. Szczęśliwie i w tym roku bogaty program przy sprzyjającej pogodzie, dostarczył wszystkim mnóstwa dobrych i ciepłych doznań.

Po miesiącu wracamy na chwilę do tych przeżyć. Dzięki uprzejmości Studia Kamień Film – za co dziękujemy – możemy udostępnić serię niecodziennych fotografii ukazujących Kamieniec Ząbkowicki w czasie IV Wiosny Tulipanów oraz rewelacyjny film. To prawdziwa „pigułka” tegorocznej edycji tulipanowego święta w Kamieńcu Ząbkowickim. Życzymy miłych wrażeń przy oglądaniu zdjęć i filmu.