Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, całej przedszkolnej i szkolnej społeczności, właścicielom i pracownikom wielu kamienieckich instytucji i firm oraz mieszkańcom za aktywne włączenie się do akcji zbiórki pieniędzy na ratowanie życia trzymiesięczna Tosi, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną.

Pieniądze zebrane do puszek oraz uzyskane ze sprzedaży losów i pysznego ciasta upieczonego przez naszych Rodziców stanowią istotny wkład w powiększenie się stanu konta dziewczynki, na którym 5 marca 2020 r. uzbierało się już ponad 8,5 mln złotych.

Na leczenie ratujące życie maleńkiej Tosi potrzeba jednak jak najszybciej zebrać aż 9 milionów złotych. Tyle właśnie kosztuje innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji o chorobie dziewczynki i dramatycznym apelu jej Rodziców proszących o ratowanie życia ich maleńkiej córeczki można znaleźć na https://www.siepomaga.pl/tosia .

Prosimy Mieszkańców o dalsze włączanie się do akcji zbiórki pieniędzy, które zasilą indywidualne konto Tosi. Dziewczynkę i jej Rodziców można wesprzeć bezpośrednio poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/tosia.

Pamiętając o słowach świętego Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim: „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi” – otwórzmy swoje serca na potrzeby tej tak ciężko doświadczonej przez los Rodziny, która cały czas potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli, aby osiągnąć upragniony cel – zawieźć ukochane dziecko na ratujące życie leczenie.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie dla Tosi i jej Rodziców nie tylko wsparciem materialnym, ale przede wszystkim da im jeszcze więcej siły do walki z ciężką chorobą malutkiej, bezbronnej i tak bardzo cierpiącej córeczki oraz wzmocni wiarę w jej szybki powrót do zdrowia.

Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski