Społeczność szkolna i przedszkolna Zespole Szkół nr 2 po raz kolejny włączyła się do pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

Przez trzy tygodnie zbieraliśmy dary rzeczowe dla wybranej rodziny z naszego powiatu. Pieniądze na zakup potrzebnych artykułów pozyskaliśmy również z opłaty za wstęp na szkolną dyskotekę oraz ze sprzedaży symboli Świąt Bożego Narodzenia na szkolnym kiermaszu. Staraliśmy się, aby przygotowana przez nas „Szlachetna Paczka”, chociaż na chwilę pozwoliła zaspokoić podstawowe potrzeby pięcioosobowej rodziny, takie jak produkty żywnościowe, środki czystości, przybory szkolne dla dzieci. Chcieliśmy też spełnić przynajmniej najskromniejsze marzenia trójki dzieci i ich rodziców. Przedszkolaki, uczniowie, rodzice oraz pracownicy przedszkola i szkoły wykazali się wielką hojnością, o czym świadczy naprawdę duża ilość artykułów przekazanych na „Szlachetną Paczkę”. Wśród podarowanych rzeczy znalazły się zarówno różne drobiazgi, jak i artykuły o dużej wartości, takie jak nowe krzesła do biurek, piłki, torebki, pościel, odzież, duże opakowania proszku do prania i inne cenne rzeczy potrzebne rodzinie, której postanowiliśmy zrobić Szlachetną Paczkę.

Dzięki darczyńcom z uzbieranych pieniędzy mogliśmy zakupić dodatkowo pościel, kołdrę, poduszkę, ręczniki oraz produkty żywnościowe. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej przedszkolnej i szkolnej społeczności jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie, na miarę swoich możliwości. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się aktywnie w to szlachetne działanie na rzecz innych, będących w potrzebie. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przekazaniu paczek do magazynu „Szlachetnej Paczki”. Jesteśmy przekonani, że największym wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie, będą relacje wolontariusza, który opiekował się wybraną przez nas rodziną.

Wolontariusz po wręczeniu naszej Szlachetnej Paczki przekazał nam, że członkowie rodziny byli bardzo zaskoczeni tym, iż otrzymali tyle podarunków. Cieszyli się bardzo z materiałów szkolnych, żywności, słodyczy, środków chemicznych, krzeseł do biurka dla dzieci, odzieży, której dostali bardzo dużo. Dzieci były zachwycone swoimi prezentami. 7-letnia dziewczynka nie wiedziała, co ma powiedzieć, jak zobaczyła, że ma aż tyle torebek z Monster High. Była wniebowzięta. 15-letni chłopiec bardzo się ucieszył, że dostał tak dużo odzieży i swoją wymarzoną piłkę. Również 14-letniej dziewczynce nie schodził uśmiech z twarzy, ponieważ otrzymała piłkę do kosza, której tak bardzo pragnęła. Na sam koniec mamie trójki dzieci pociekły łzy radości, jak ujrzała dywan. Rodzice nie wiedzieli, co mają mówić. Powtarzali, że spotkało ich coś wyjątkowego.

Wolontariusz dziękuje wszystkim za tak wielkie zaangażowanie w przygotowanie Szlachetnej Paczki, za owocną współpracę i przekazanie tak wielkiej pomocy rodzinie. Jednocześnie dodaje, że najbardziej zaskoczyło go to, iż każdy dostał to, co chciał, w jak najlepszej jakości. Obdarowana przez nas rodzina również dziękuje bardzo za okazane wsparcie, dobre serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wyraża wielką wdzięczność za obdarowanie taką dużą liczbą paczek, z rzeczami, o jakich wszyscy marzyli. Rodzina życzy także wszystkim ludziom, którzy otworzyli swoje serca na jej potrzeby oraz ich najbliższym, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w 15. edycji „Szlachetnej Paczki”. Mamy nadzieję, że dla obdarowanej przez nas rodziny nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą radosne. Wierzymy również w to, że dzięki tej akcji rodziny z naszego najbliższego otoczenia będą umiały skorzystać z różnych form pomocy, także ze „Szlachetnej Paczki”.