Przedszkole Publiczne nr 1 „Baśniowa Kraina” odwiedził specjalny gość. To pani pielęgniarka Monika Jaworowska-Nowak.

Pani Monika była cudownie przygotowana do roli najlepszego nauczyciela w swoim fachu, ponieważ oprócz przyniesionych chyba wszystkich akcesoriów pielęgniarskich, rzeczowo opowiadała o tym jak pracuje, co jest w tym zawodzie potrzebne i jak wygląda praca z małym pacjentem. Wizyta odbyła się 18 października 2017 r.

Nasze dzieci mogły na chwilę zamienić się w takich pacjentów i poddać się zabiegom, jakie wykonują nam Panie pielęgniarki w przychodniach czy na oddziałach szpitalnych. Dzieciaki dowiedziały się, jak mierzy się temperaturę, jak zakłada się wenflon, jak mierzy się ciśnienie, jak zakłada bandaże i słucha bicia serduszka. Dowiedziały się również, w jakich sytuacjach stosuje się takie właśnie a nie inne czynności! Do takiej pielęgniarki, jak pani Monika warto trafić – pomoże, ze spokojem i anielską miłością zadba o to, by najmłodsi pacjenci nawet na chwilę nie gubili uśmiechu i dobrego samopoczucia, nawet mimo przejściowych problemów!

Pani Moniko Serdecznie DZIĘKUJEMY za wizytę i przybliżenie Naszym Dzieciom zawodu PIELĘGNIARKI!! Pozdrawiamy, Życzymy samych sukcesów zawodowych i samych lekkich przypadków!