Na zakończenie pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020, czyli jeszcze przed feriami zimowymi, uczennice i uczniowie klasy V b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II spotkali się w na pełnej wrażeń Nocy Filmowej.

Wszyscy przez cały tydzień z wielką radością przygotowywali się do tego wydarzenia: zaplanowali i opracowali repertuar oraz gry i zabawy integracyjne na przerwy pomiędzy oglądanymi filmami, zgromadzili potrzebne rzeczy do spania, jak również przygotowali odpowiednie przekąski.

W dniu wydarzenia wszyscy byli w szkole punktualnie o godzinie 18:00 i bardzo sprawnie, przy pomocy rodziców, rozpakowali się oraz przygotowali i uporządkowali swoje miejsca do spania. Wspólne oglądanie filmów poprzedziły gry i zabawy integracyjne oraz wizyty w „salonie kosmetycznym” zorganizowanym na korytarzu przez dziewczynki, które przyniosły na Noc Filmową różne kosmetyki. Przed godziną 20:00 wszyscy z niecierpliwością czekali na dostawcę wcześniej zamówionej pizzy. Każdy z apetytem zjadł na kolację pizzę, po czym chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty, śpiewając piosenki, tańcząc oraz grając na instrumentach muzycznych. Po pokazie talentów odbyła się klasowa dyskoteka, po której wszyscy uczestnicy Nocy Filmowej przeszli do klasy, w której zaplanowano oglądanie filmów. W czasie oglądania kolejnych filmów część uczniów powoli zasypiała, ale byli i tacy, którzy nie spali prawie całą noc.

Rano wszyscy dość szybko wstali, bardzo sprawnie się spakowali i zasiedli do przygotowanego na korytarzu stołu na wspólne śniadanie, podczas którego żywo dyskutowano na temat oglądanych w czasie nocy filmów. Po śniadaniu dziewczynki posprzątały klasę, a chłopcy razem z nauczycielami i rodzicami ułożyli stoły i krzesełka oraz wynieśli śmieci. Około godziny 9:00 wszyscy rozjechali się do swoich rodzinnych domów.

Dziękujemy bardzo panu dyrektorowi Arkadiuszowi Albrechtowi, pani pedagog Milenie Skotnickiej, przedstawicielom Policji oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego niezwykłego spotkania.

Uczniowie klasy V B pod opieką Alicji Walerian i Danuty Kuli