„Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy, gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów, to znaczy, gdy z radością wykonywać będą swą pracę.” (August Rodin)

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się eliminacje szkolne XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”. Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: kl. IV – VI (kategoria młodsi) oraz kl. VII – VIII (kategoria starsi). Łącznie zaprezentowało się piętnastu uczestników.

Do realizacji najcięższego zadania, jakim jest ocenianie uczestników, przystąpiły panie: Dorota Twardowska, Mirosława Pastuch, Aleksandra Rembiasz oraz Iwona Bukańska-Flinta. Oceny występów uczniów przedstawiają się następująco:

Kategoria młodsi – kl. IV – VI:

  • I miejsce: Mateusz Wilman – kl. Va
  • II miejsce: Maria Sokołowska – kl. IVa
    III miejsce: Magdalena Zapotoczny – kl. Va
  • Wyróżnienia: Bartosz Koprzak (kl. Va), Gabriela Ciapka (kl. Va), Zuzanna Stefaniak (kl. IVa)

Kategoria starsi – kl. VII – VIII:

  • I miejsce: Klaudia Niemiec -kl. VIIIa
  • II miejsce: Karina Służyńska – kl. VIIIb
  • III miejsce: Nikola Łuczak – kl.VII.

Mimo iż wyróżnieni zostali tylko niektórzy uczniowie, każdy z uczestników zaprezentował się imponująco i na swój sposób. Warto wspomnieć, że uczestnicy nie wypadliby tak olśniewająco, gdyby nie panie polonistki, które przygotowywały uczniów od miesięcy. Wyrecytowanie wiersza przed innymi uczniami naszej szkoły nie należy do najłatwiejszych i występujący bardzo się stresowali, jednak dzięki kolegom i koleżankom oraz życzliwości jury konkursu, którzy bardzo ich wspierali, każdy występ był wyjątkowym przeżyciem zarówno dla recytatorów, jak i zgromadzonej na widowni publiczności.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za laureatów, którzy tuż po feriach – 27 lutego 2020 r. będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym.

Nikola Łuczak