Październik dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim jest miesiącem obfitującym w wiele wydarzeń związanych z osobą naszego Wielkiego Rodaka i patrona naszej szkoły.

Uroczystości związane z obchodami rocznicy pontyfikatu rozpoczęliśmy już 13 października podczas uroczystej Mszy św. w Katedrze Świdnickiej, w której nie zabrakło sztandaru naszej szkoły.

Natomiast 15 października w naszej szkole, w godzinach porannych odbyła się akademia poświęcona Janowi Pawłowi II, którą przygotowali uczniowie klas V b i VII pod opieką pani Dagmary Szymczak i s. Bożeny Nowakowskiej.  Wieczorem, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej spotkaliśmy się na uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Wojciecha Jasińskiego. Nabożeństwo uświetnił swoim śpiewem zespół ludowy „Starczowianki”. Po Mszy św. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pantomimę o drodze życia św. Jana Pawła II przygotowaną pod kierunkiem pani Dagmary Szymczak i s. Boże Nowakowskiej.

Po występie wszyscy przeszli w uroczystym pochodzie ze sztandarem i flagą papieską pod pomnik Papieża Jana Pawła II, gdzie zostały zapalone znicze. Modlitwę różańcową w intencji dziękczynnej za Papieża z prośbą o wstawiennictwo i opiekę św. Jana Pawła II poprowadziły dzieci z naszej szkoły. Uroczystości zostały zakończone Apelem Jasnogórskim.