Za nami pierwszy turniej siódmej edycji Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej organizowany przez Uczniowski Klub Szachowy Giecek Radków w Hali Sportowej w Ścinawce Średniej.

Prawo startu w turnieju, który odbył się 8 lutego 2020 r., mieli wszyscy chętni, którzy na dystansie 7 rund tempem 10 minut + 5 dodatkowych sekund za każde posunięcie dla zawodnika.  Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach: OPEN A dla wszystkich chętnych, zgłoszony do FIDE (szybkie) i OPEN B dla dzieci i młodzieży do 16 lat.

W turnieju wzięło udział 125 szachistów i szachistek w tym reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim: Piwińska Gabrysia (kl.6a), Krzywak Antek (kl. 5a), Gnaczy Olek (kl. 2a), Ferenc-Rosikoń Antek (kl. 2a), Piwiński Karol (kl. 1a) i Michalik Franciszek (kl. 1b). Reprezentanci SP 1 Kamieniec Ząbkowicki grali w OPEN B, gdzie do rywalizacji stanęło 85 szachistów.

Postawa naszych szachistów była bardzo dobra: Gabrysia Piwińska (6 pkt.) – 2 miejsce w turnieju oraz 1 miejsce w kat. dziewcząt do 12 lat, Antek Krzywak (5, 5 pkt.) – 7 miejsce w turnieju i 2 miejsce w kat. chłopców do lat 12, Karol Piwiński (4 pkt.) – 30 miejsce i 3 miejsce w kat. chłopców do lat 8, Olek Gnaczy (3, 5 pkt.), Antek Ferenc-Rosikoń (3 pkt.) i Franek Michalik (3 pkt.) nie stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Oby w kolejnych turniejach z cyklu Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej nasi reprezentanci zagrali równie dobrze, a chłopcy, którym nie udało się stanąć na podium poprawili zdobycze punktowe. Dziękujemy rodzicom, za dowóz dzieci na turniej.