To już III edycja Biegu Szlakiem Marianny Orańskiej na 5 i 10 km., którego współorganizatorem wraz z Gminnym Centrum Kultury była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Jak co roku, patronem biegu był Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. Przygotowaniami do organizacji biegu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Iwona Pietrzak i Tomasz Piwiński, którzy skupili się na wyznaczeniu i zabezpieczeniu trasy dla kilkudziesięciu biegaczy z całej Polski. W biurze zawodów tego dnia pracowała Lidia Jagoda, natomiast Ewa Otfinowska, Maja Otfinowska, Dorota Pastuszczak, Beata Postawa i ks. Mariusz Maluszczak pracowali jako wolontariusze na trasie. Podawali biegaczom wodę i sprawowali opiekę nad uczniami szkoły, którzy w ten dzień dzielnie spisywali się na trasie biegu.

Uczniowie-wolontariusze to: Karol Piwiński, Gabriela Piwińska, Ewa Kałuża, Nikola Łuczak, Natalia Marchewka, Nikola Skotnicka,Weronika Urbaś, Kinga Urbaś, Kacper Pietrzyk, Alicja Rozmis, Klaudia Niemiec, Wiktoria Gutowska i Julia Jankojć.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, natomiast w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, w kategoriach open, dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki gminy oraz dla najstarszego zawodnika przygotowane były puchary. Na mecie na każdego zawodnika czekała kiełbaska z grilla oraz kawa i herbata. Cała impreza przebiegała przy pięknej pogodzie, przepięknej scenerii Pałacu Marianny Orańskiej i w duchu zdrowej i sportowej rywalizacji.