Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II odwiedzili w ramach realizacji doradztwa zawodowego pachnącą Piernikarnię Śląską w Niemczy, gdzie bardzo serdecznie przywitała ich Pani Kamila.

Na wstępie dzieci poznały historię pieczenia pierników, dowiedziały się m.in. jak ciężka to była praca, jakimi narzędziami dawniej pracowano i jakie składniki dodawano do ciasta. W interesujący sposób opowiedziała o symbolach form do wypieku pieników, aż wreszcie same dzieci wzięły się do przygotowania ciasta.

Ogrzewanie, rozgniatanie, wałkowanie ciasta i na koniec umieszczanie w formach okazało się świetną zabawą. Następnie formy z ciastem zostały umieszczone w piekarniku, a dzieci oczekiwały na końcowy efekt. Po wyciągnięciu upieczonych pierników, na twarzach uczniów widać było szczęście i radość. Ostudzone pierniki każde dziecko zapakowało do woreczka i zawiozło do domu. Byli i tacy, którzy w drodze powrotnej zjedli swoje wypieki. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy wrócili zadowoleni i wspominali przez kilka dni pobyt w piernikarni oraz niezapomniany smak pierników.