Wycieczka klas 4b i 4c odbyła się w poniedziałek na początku czerwca br. Marzeniem uczestników wyprawy było zdobycie Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy, całego pasma Sudetów oraz Republiki Czeskiej.

Wycieczka została zorganizowana przez wychowawczynie: panią Lidię Jagodę oraz panią Agatę Olewicz. Klasy wyruszyły do Karpacza wcześnie rano. Wspinaczka na Śnieżkę zaczęła się od przejazdu wyciągiem na Kopę. Po spacerze do Domu Śląskiego klasy pod czujnym okiem przewodnika i opiekunów zaczęły wspinaczkę na szczyt. Na Śnieżce uczniowie mogli zapoznać się z obserwatorium meteorologicznym, kaplicą pod wezwaniem Św. Wawrzyńca, natomiast od strony czeskiej – najwyżej położonym budynkiem poczty czeskiej.

Po odpoczynku w schronisku uczniowie rozpoczęli zejście w dół, tym razem nie korzystając z wyciągu a na piechotę. Pogoda była wręcz idealna do podziwiania widoków. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem i spacerem po Karpaczu. Szczególne podziękowania za pomoc i opiekę wychowawczynie pragną złożyć rodzicom, którzy towarzyszyli uczniom podczas wycieczki.