Uczennice i uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w nocy z 17 na 18 maja 2019 r. spotkali się w szkole na swojej drugiej Nocy Filmowej w tym roku szkolnym.

Wszyscy przez cały tydzień z wielką radością przygotowywali się do tego wydarzenia: zaplanowali i opracowali repertuar oraz gry i zabawy integracyjne na przerwy pomiędzy oglądanymi filmami, zgromadzili potrzebne rzeczy do spania, jak również odpowiednie przekąski. 17 maja na godzinę 18:30 rodzice przywieźli nas do szkoły, gdzie w klasie czekała już nasza wychowawczyni. Rodzice przyprowadzili nas do klasy i pomogli nam się rozpakować.

Jak już każdy przygotował i uporządkował swoje miejsce do spania, rozpoczęła się pierwsza część Nocy Filmowej. Oglądaliśmy filmy o przemocy oraz sposobach radzenia sobie w sytuacjach, w których mamy poczucie, że stosowana jest w stosunku do nas przemoc. Po filmach odbyła się pogadanka na temat rodzajów przemocy oraz miejsc, w których dzieci w naszym wieku mogą być narażone na przemoc. Następnie poszliśmy na pół godziny na podwórko i tam bawiliśmy się w chowanego i w berka. Każdy starał się, aby zabawy były bezpieczne, dla wszystkich przyjemne i oczywiście bez żadnej przemocy.

Po powrocie do szkoły wszyscy z niecierpliwością czekali na dostawcę wcześniej zamówionej pizzy. Część z nas czas oczekiwania wypełniła wizytą w „salonie kosmetycznym” zorganizowanym na korytarzu przez dziewczynki, które przyniosły na Noc Filmową różne kosmetyki. Pozostali oglądali ulubione bajki oraz „śmieszne filmiki”, których bohaterami byli zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Dostawca pizzy pojawił się w szkole około dwudziestu minut po godzinie 20:00. Każdy z apetytem zjadł kolację, po czym chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty, śpiewając piosenki oraz tańcząc.

Najpierw oglądaliśmy film pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie.” Po obejrzeniu tego smutnego filmu i krótkiej rozmowie na temat losów dzieci podczas wojny, była przerwa na zabawy integracyjne. Następnie oglądaliśmy kolejny film – „Paddington 2.” W trakcie tego filmu część z nas powoli zasypiała, ale byli i tacy, którzy nie spali całą noc.

Rano wszyscy dość szybko wstali, bardzo sprawnie się spakowali i zasiedli do przygotowanego na korytarzu stołu na wspólne śniadanie. Po śniadaniu dziewczynki posprzątały klasę, a chłopcy razem z wychowawczynią i rodzicami ułożyli stoły i krzesełka oraz wynieśli śmieci. Około godziny 9:00 wszyscy rozjechaliśmy się do naszych rodzinnych domów. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego niezwykłego spotkania.

Weronika Kwiatkowska – uczennica klasy IV b