Kwiecień był miesiącem obfitującym w uroczystości związane z postacią Wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Z tej okazji też 25,26 i 29 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się uroczystości upamiętniające postać naszego Wielkiego Polaka. Obchody zainaugurowała uroczysta Msza święta w Kościele p.w Matki Boskiej Częstochowskiej, którą odprawił ksiądz proboszcz Wojciech Jasiński, i w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele, pracownicy szkoły z dyrektorem Arkadiuszem Albrechtem na czele. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy.

Po Mszy św. wszyscy udali się do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie był dalszy ciąg uroczystości. Uczniowie kl.VI pod kierunkiem s. Bożeny Nowakowskiej i Pani Dagmary Szymczak zaprezentowali pantomimę przedstawiającą drogę do świętości, jaką przeszedł od najmłodszych lat Jan Paweł II. Występowi towarzyszyła podniosła muzyka, która całemu przedsięwzięciu dodawała patetyczności.

Druga część uroczystości odbyła się następnego dnia, czyli 26 kwietnia. W tym dniu odbył się IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Patronat nad konkursem objęli biskup świdnicki Ignacy Dec oraz wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. W konkursie uczestniczyły reprezentacje szkół z powiatu i regionu.

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim: Wiktoria Snieżek, Aleksandra Janik i Michał Kleniuk – klasa VIII – opiekun: s. Bożena Nowakowska.
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich: Kornelia Stępień (klasa VI) i Izabela Kiepiela (kl. VIII) – opiekun: s. Elżbieta Żero.
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie: Zuznna Smykla i Nicoll Bednarz (klasa VI) – opiekun s. Małgorzata Krzesińska.
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim: Katarzyna Ciapka i Emilia Sowa (klasa VIII) oraz Maciej Bierut (klasa VII) –  opiekun: Katarzyna Kuliś.
  • Szkoła Podstawowa w Budzowie z Filią w Grodziszczu: Karolina Tubicz i Kacper Olinkiewicz (klasa VI) – opiekun: Renata Kojder-Szkaradek.
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie: Kinga Witkowska i Oliwia Wojtusiak (klasa VI) oraz Dominika Kozdroń (klasa VIII) – opiekun: ks. Artur Bilski.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce: Aleksandra Janik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim,
  • II miejsce: Maciej Bierut – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim,
  • III miejsce: Kornelia Stępień – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

Zwycięscy otrzymali statuetki oraz atrakcyjne albumy o świętym Janie Pawle II, a także pamiątkowe dyplomy. Każdy uczeń biorący udział w konkursie odebrał drobny upominek i dyplom uczestnictwa. Dzieci, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście po części konkursowej obejrzeli montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

29 kwietnia natomiast kamieniecką Dwójkę w ramach wizytacji kanonicznej na terenie Kamieńca Ząbkowickiego odwiedził ks. biskup Adam Bałabuch. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Arkadiusz Albrecht, serdecznie witając gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Słowa powitania wygłosiła przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Tokarz wręczając ks. biskupowi symboliczny upominek.

Uczniowie w swoim wystąpieniu starali się pokazać, że wychowanie w naszej placówce jest realizowane zgodnie z chrześcijańskimi zasadami. Ksiądz biskup, dziękując za możliwość spotkania się w szkole wyraził szacunek pracownikom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie wizytacji ksiądz biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Było to wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie w życiu szkoły.