W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się tydzień zdrowia, który był uwieńczony apelem z okazji Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku przewodnim tematem była depresja.

Depresja to jedna z  najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Apatia, melancholia, smutek, przygnębienie. Tych stanów doświadcza każdy z nas wiele razy w życiu. Depresja to choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy jej  niezdolność do wykonywania codziennych czynności i stan ten utrzymuje się, co najmniej przez okres dwóch tygodni. Ponadto u osób cierpiących na depresję występują następujące objawy: brak energii, zmiana apetytu, dłuższy lub krótszy sen, stany lękowe, trudności z koncentracją, niezdecydowanie, niepokój, poczucie bycia bezwartościowym, poczucie winy i beznadziei.

7 kwietnia br., oprócz uświadamiania uczniów o wyżej wymienionej chorobie, jak co roku uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady zdrowego żywienia, piramidę żywności, zbilansowaną dietę. Chętnie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych oraz sportowych. Uczniowie wiedzą, że nie tylko zdrowie jest na talerzu, ale również sport to zdrowie i higiena osobista! Na koniec tygodnia wspólnie przygotowali plakaty oraz inscenizację, a także cała szkoła zaśpiewała wspólnie piosenkę, którą każdy  z nas zna „Szczotka pasta”.