W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się 42. Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Impreza odbyła się 26 kwietnia 2019 r. Nad przebiegiem całego turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym. Rywalizacja zawodników była na wysokim poziomie, a o zwycięstwie decydowały małe punkty.

• I miejsce w grupie młodszej (kl. IV-VI) zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.
  • W grupie starszej (kl. VII – VIII i III gimnazjum) I miejsce zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Wojtaszczyk, Maja Herbut, Klaudia Rzepa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Zawodników przygotowali Anna i Piotr Jabłońscy.   II miejsce zdobył Zespół Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, a III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.
  • Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie starszej został Bartłomiej Kwiatkowski, a w grupie młodszej Sebastian Hefka – uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Patronat nad wydarzeniem objął wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec – fundator pucharów i medali. Dla najlepszych zawodników turnieju wśród uczniów w grupie starszej i młodszej rowery zasponsorowała firma KSM Byczeń Sp.j-Ireneusz Machynia. Sponsorami nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników byli: firma-Auto-Bogus, Transport – Arendarski, usługi budowlane – Dawid Bortnik, firma”Arko”, Nauka Jazdy- Piotr Glina,TESM sp.zo.o. sp.k. Doboszowice, firma „Elin” -Waldemar Banach , Komis samochodowy PHO „MISIO”- Mariusz Niemiec.

Zwycięzcom finału powiatowego życzymy sukcesów w finale strefowym, który odbędzie się 11 maja br. w Wałbrzychu.