Przed Świętami Wielkanocnymi klasa 1 b w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, wraz z wychowawcą Wiolettą Ciborowską, wprowadziła uczniów w nastrój świąteczny. Wróćmy na chwilę do tych miłych przeżyć…

4 kwietnia 2019 r. odbył się apel dla klas I – III pt. „Wielkanocne obyczaje”. Uczniowie rozpoczęli program artystyczny powitaniem wiosny i symbolicznym utopieniem marzanny. Następnie dzieci zaprezentowały piękne stroje ludowe i wierszami opowiedziały o zwyczajach Wielkanocnych. Program był przeplatany wieloma świątecznymi piosenkami, które uczniowie wykonywali z pełnym zaangażowaniem. Uczennice: Lena Łuczak i Ewa Żurawska zaprezentowały swoje umiejętności i pięknie zagrały: Ewa na organach, a Lenka na skrzypcach. Wiele radości i uśmiechów na widowni wzbudził taniec kurczaczków. Dzieci w pięknych strojach zatańczyły do utworu Vivaldiego „Wiosna”.

Program artystyczny zakończony został tradycją znaną wszystkim z Poniedziałku Wielkanocnego, czyli Lanego Poniedziałku. Uczniowie symbolicznie oblali wodą zgromadzoną widownię. Za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu apelu i dekoracji dziękujemy Rodzicom uczniów naszej klasy.