W Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się kolejny już Festiwal Piosenki Przedszkolnej, którego organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 1 oraz Gminne Centrum Kultury.

Głównym założeniem konkursu, który odbył się 19 kwietnia 2015 r. było przede wszystkim popularyzowanie piosenki dziecięcej i przedszkolnej,  wychowanie, nauka i zabawa przez śpiewanie, promocja pracy i osiągnięć przedszkoli w dziedzinie muzyki oraz integracja środowisk przedszkolnych.  Wszystkich przybyłych  na festiwal przywitała pani Jolanta Kużdżał – dyrektor Gminnego Centrum Kultury. Całą imprezę poprowadziły panie z Przedszkola Publicznego nr 1: Jolanta Łęska oraz Danuta Czaczanowska-Cisowska.  W konkursie wzięło udział 5 placówek, co dało 30 uczestników. Prezentacje młodych piosenkarzy oceniało jury w składzie: Karolina Sarzyńska, Angelika Łuczak, Jolanta Kużdżał i Katarzyna Krawczyk.

Mali wykonawcy przyjechali do nas z: Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, Przedszkola Publicznego ,,Zielona Dolina”  z Mąkolna, Oddziału Przedszkolnego Doboszowice oraz Placówki Opieki Przedszkolnej ,,Bajka” ze Złotego Stoku.  Po wykonaniu wszystkich piosenek przez dzieci jury ogłosiło werdykt i przyznało nagrody. Uznano, że wszystkie dzieci pięknie śpiewały i każdy zasługuje na pierwsze miejsce.  Mali wykonawcy dostali puzzle i dyplom a każda palcówka podziękowanie za trud włożony w przygotowanie przedszkolaków do festiwalu. Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe, w szczególności: Aga-Mar” Firma Handlowo-Usługowa Rafał Becela, Apteka Zdrowie Marzena i Władysław Zapotoczny oraz „Grosik” Pośrednictwo Finansowe Katarzyna Kolasa-Sopuch. W radosnym, muzycznym nastroju zakończona została kolejna edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, a następna już za…rok!! Serdecznie zapraszamy.