„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana. No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości…”

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim po raz pierwszy wystąpiły na tak dużej prawdziwej scenie w  Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. 19 lutego 2016 r. świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na uroczystość. Obie grupy zarówno starszaki jak i maluszki przygotowały część artystyczną. Dziadkowie i Babcie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki.

Niespodzianką dla naszych kochanych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki a także serca z masy solnej, które zostały wręczone babciom i dziadkom przez ich kochanych wnuków i wnuczki. Ogromnym przeżyciem dla zaproszonych gości był także pokaz tańca „Czacza” dla babci
i dziadka w wykonaniu dzieci, które zostały przygotowane do układu tanecznego przez wychowawczynie obu grup – p. Renię i p. Gosię. Nie można opisać radości jaką widać było przeżywali dziadkowie i babcie oraz obecni rodzice podczas scenki, w której to dzieci: Tomek i Daria byli przebrani za dziadka i babcię, tańczyli słynną piosenkę disco polo pt: „Jesteś szalona” przypominając naszym kochanym babciom i dziadkom młodość i szaleństwo w tańcu. Kolejną niespodzianką dla wszystkich zaproszonych było także wspólne zaśpiewanie „100 lat”, na koniec którego przedstawiciel Urzędu Gminy Kamieniec Ząbkowicki p. Bogumiła Tokarz – Radna Gminy Kamieniec Ząbkowicki zabrała głos w imieniu wszystkich zebranych gości  i złożyła serdeczne podziękowania za wkład jaki włożyły panie i dzieci do tak pięknego przedstawienia a także obdarowała dzieci słodkościami. Największym zaskoczeniem dla zaproszonych gości były wniesione torty z fajerwerkami dla babć i dziadków. Goście byli bardzo poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec wszyscy rozkoszowali się zarówno pysznymi tortami jak i ciastami domowego wypieku dzięki pomocy rodzicom a także spędzili miły czas ze swoimi wnuczętami.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami i babciami, którzy są tak ważni w  życiu każdego z nas.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek