Trzeci i ostatni szachowy turniej z cyklu Grand Prix Ziemi Kłodzkiej odbył się 30 marca 2019 r. w Ścinawce Średniej.

W grupie B (zawodnicy do 16 lat) grało 74 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Krzywak Antek, Gabrysia Piwińska i Aleksander Gnaczy. Reprezentanci SP 1 Kamieniec rozegrali dobre zawody. Antek Krzywak na 7 partii wygrał 5 (zawody ukończył na 11 miejscu), Aleksander Gnaczy wygrał 4 partie i jedną zremisował (zawody ukończył na 16 miejscu). Szczególnie dobrą formę zaprezentowała Gabrysia Piwińska, która wygrała 6 z 7 partii i zajęła 3 miejsce będąc jednocześnie najlepszą dziewczyną w turnieju.

W klasyfikacji generalnej obejmującej 3 turnieje sklasyfikowani zostali Gabrysia Piwińska i Aleksander Gnaczy, którzy zagrali we wszystkich trzech turniejach. Aleksander Gnaczy w trzech turniejach zdobył 12,5 pkt. i 2 miejsce w całym turnieju w kategorii C 9 (chłopcy do lat dziewięciu).  Jesteśmy dumni z naszego pierwszoklasisty, dla którego był to debiut w tak dużym turnieju – gratulacje Olek!

Gabrysia Piwińska w trzech turniejach zdobyła 15 pkt. i 2 miejsce w całym turnieju w kategorii D 12 (dziewczęta do lat dwunastu). Do pierwszego miejsca zabrakło 0,5 pkt., a to efekt słabszej gry w drugim turnieju (2 marca br.), gdzie zdobyła tylko 4 pkt. Nie udało się Gabrysi obronić 1 miejsca z ubiegłego roku, ale w ostatnim turnieju pokazała, że w szachy grać potrafi coraz lepiej – gratulacje Gabi! Bardzo dobrze w dwóch turniejach zaprezentował się Antek Krzywak, który zdobył 10 pkt., jednak nieobecność na pierwszym turnieju pozbawiła Antka szans na podium w klasyfikacji końcowej.

Udział naszych uczniów w VI Edycji Grand Prix Ziemi Kłodzkiej, gdzie w trzech turniejach wzięło udział łącznie 311 zawodników należy uznać za udany, a dobra gra zmotywuje ich do dalszej pracy.