W Szkole Podstawowej nr w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się 9 października br. etap szkolny Konkursu Poezji Religijnej. Uczestnicy recytowali i śpiewali wiersze o tematyce religijnej. Nauczyciele, którzy oceniali recytacje kandydatów mieli nie lada wyzwanie, aby wybrać odpowiednie osoby do godnej reprezentacji.

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Hanna Stuglik, Wiktoria Sarzyńska, Weronika Kieniuk oraz Martyna Czarnecka. 16 października nasze reprezentantki wraz z panią Dagmarą Szymczak reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym w Ząbkowicach Śląskich. Dzień, w którym odbył się etap powiatowy nie był przypadkowy, bowiem jak co roku obchodziliśmy rocznicę pontyfikatu naszego rodaka Papieża Jana Pawła II.

Zaprezentowanie wierszy przed tak ogromną publicznością było dużym wyzwaniem. Reprezentantki kamienieckiej Dwójki pięknie zaprezentowały przygotowane wiersze. Po etapie powiatowym wiemy, że nasza szkoła jedzie na następny etap Konkursu Poezji Religijnej. Możemy być dumni z naszych uczennic.

W dwóch kategoriach, bo na tyle podzielony był konkurs, szkoła zdobyła pierwsze miejsca. W kategorii recytacji wiersza wygrała Hanna Stuglik, a kategorii śpiewu Martyna Czarnecka. Jesteśmy pełni radości, że będziemy reprezentowani na etapie wojewódzkim Konkursu Poezji Religijnej i mamy nadzieję, że nasze recytatorki zajmą miejsca na podium w tym konkursie.

Wiktoria Sarzyńska – kl. VIII