Grupa 5-latków „Tygryski ” z przedszkola „Baśniowa Kraina” wybrały się na wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do „Wioski Indiańskiej” położonej w Srebrnej Górze.

Celem wycieczki, która odbyła się 6 czerwca 2018 r.., było przybliżanie indiańskiej kultury najmłodszym. Wyjazd udał się znakomicie, mieliśmy piękną, słoneczną pogodę oraz bardzo dobre humory. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Oprócz malowania twarzy każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w różnych konkurencjach: indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty włócznią, rzut kółkiem na bizonie rogi, wyścigi żółwi. Program wycieczki obejmował też zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.

W magiczny nastrój wprowadził dzieci Wielki Wódz, który przybliżył im odległą kulturę Indian, pokazał stroje, narzędzia i zabawki, jakimi posługiwali się Indianie. Przedszkolaki uczestniczyli także w zabawie „Polowanie lisa”. Mogły się wybiegać po ogromnym, zielonym terenie, w ciszy, słońcu i pięknie majowej przyrody. Na koniec obie grupy zjadły upieczone na ognisku kiełbaski. Po kupieniu pamiątek szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.