Przedszkolaki odwiedziły mobilną wersję wystawy i interaktywnych eksponatów, które na co dzień oglądać można w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wystawa była dostępna w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim.  Podróżująca po całej Polsce wystawa pomaga wyjaśnić niektóre prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie.

Przedszkolaki z „Baśniowej Krainy”, dzięki pomocy przemiłych edukatorów, mogły zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki, zapoznać się z takimi zagadnieniami jak np.: siła odśrodkowa, poznać zasadę działanie filmów animowanych, jak działa pamięć krótkotrwała, zgłębić wiedzę na temat budowy wnętrza ludzkiego ciała, czy dowiedzieć się co to jest pęd. Każdy uczestnik wystawy otrzymał także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które może przeprowadzić w domu.

Wiadomo, że nasi wychowankowie nie do końca rozumieli działania wszystkich eksponatów, ale spędzony czas na wystawie był dla nich bardzo ciekawy.  W doskonałych humorach i bogatym bagażem doświadczeń wróciliśmy do przedszkola.