Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca 2019 r., dzieci z „Baśniowej Krainy” wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Zaraz po śniadaniu barwnym korowodem Bajkowe Skrzaty, Krasnoludki Smerfy i Tygryski z Baśniowej Krainy w Kamieńcu Ząbkowickim ruszyły ulicami pięknego Kamieńca, aby powitać wiosnę. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła, czy Witaj Wiosno! Wiosnę powitaliśmy bardzo słodko. Pan wójt Marcin Czerniec obdarował nasze przedszkolaki słodkościami, za które bardzo dziękujemy. Na zakończenie pochodu „Zła bogini” szybko spłonęła na terenie ogrodu przedszkolnego, a kolorowe gaiki pięknie udekorowały nasz przedszkolny plac zabaw.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, kolorowych gaików.