Przedszkole Publiczne nr 1 „Baśniowa Kraina” zorganizowało już po raz kolejny Święto Pieczonego Ziemniaka. Ale w tym roku ze względu na pogodę uroczystość ta odbyła się pod dachem.

3 października 2017 r. wszystkie dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowo-zręcznościowych, turnieju wiedzy i zabawach, które przygotowały panie Alicja Gomółka i Jolanta Łęska. Były następujące konkurencje: „sadzenie i zbieranie ziemniaków”, „slalom z ziemniakiem na łyżce”, „celuj do kosza – rzut ziemniakiem do celu”, „rozwiązywanie zagadek o warzywach”, „obieranie ziemniaka na czas” – konkurencja dla wychowawców. Udział w konkursach i zawodach sprawił dzieciom wiele radości, żywo dopingowały swoje grupy, pomagały młodszym koleżankom i kolegom.

Celem wymienionych zmagań była integracja wszystkich dzieci, promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach, wykazanie się pomysłowością oraz twórczym działaniem, poszerzanie wiedzy dzieci na temat warzyw i ich przeznaczenia, podtrzymanie tradycji Święta Pieczonego Ziemniaka, propagowanie zdrowego stylu życia. Miłym akcentem było wręczenie przez panie wychowawczynie oraz panią dyrektor medali i dyplomów za udział w konkursach. Następnie dzieci udały się na zasłużony poczęstunek: pyszne ziemniaczki, kiełbaski i owoce.

Zorganizowane przez nasze przedszkole Święto Pieczonego Ziemniaka niewątpliwie zintegrowało naszą społeczność, a wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. O tym, że Święto Pieczonego Ziemniaka było udane świadczyły uradowane buzie dzieci.