Światowy Dzień Zwierząt ma na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i obok nas, również mają swoje prawa.

Z okazji tego szczególnego święta Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedziła pani weterynarz Katarzyna Ptak (mama dziewczynek z naszego przedszkola). Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Pani Kasia  zwróciła  uwagę dzieciom na to, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Pani wetrynarz przyniosła ze sobą psa, który był główną atrakcją tego dnia.  Wszystkie przedszkolaki tego dnia słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace origami  z wizerunkiem psa, kota które ozdobiły kolorowymi kawałkami papieru. Prace dzieci zostały umieszczone na przedszkolnym holu.

Nasze przedszkolaki z tego dnia zapamiętały ważne hasła: Drogi przedszkolaku jeśli chcesz być przyjacielem zwierząt to musisz pamiętać
o podstawowych zasadach:

Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!

Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!

Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!

Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska – ono będzie za tobą tęsknić!

Nie sprzedawaj zwierząt – przyjaciół się nie sprzedaje!

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek / Irmina Brzozowska / Małgorzata Buczko