Przedszkolaki z kamienieckiej „Baśniowej Krainy” kolejny już raz udały się do Złotego Stoku na  spotkanie ze Świętym Mikołajem. Grupa „Krasnoludków”  odwiedziła Mikołaja w Parku Techniki, a grupy „Smerfów” oraz „Tygryski” były u Mikołaja w Kopalni Złota.

Wszyscy serdecznie zostaliśmy przywitani przez pomocników Świętego Mikołaja – pracowitych Elfów. Zwiedzaniu, zarówno Kopalni Złota jak i Parku Techniki, przekształconego na Wioskę św. Mikołaja, towarzyszył szereg zadań dla dzieci. „Krasnoludki” wrzucały grosik do studni życzeń, pomagały Elfom wciągać prezenty pod gigantyczną choinkę, napędzały ogromną bombkę, aby napoić zwierzęta, karmiły marchewką zwierzęta mieszkające w wiosce, pomagały uruchomić maszynę do kruszenia złych uczynków oraz ozdabiały pierniki. Natomiast „Smerfy” i „Tygryski”  poszukiwały ukrytych minerałów. Dzieci  malowały gipsowe figurki aniołów, odbyły wędrówkę podziemnymi chodnikami w poszukiwaniu Św. Mikołaja, a po ciepłej herbatce czekał na nich przejazd podziemnym tramwajem.

Po wszystkich atrakcjach nadszedł czas na spotkanie z najważniejszą osobą – Świętym Mikołajem. „Krasnoludki”, prowadzone przez Elfy czasoprzestrzennym tunelem, a starsze grupy podziemnymi korytarzami, udały się do chatki Mikołaja, gdzie każde dziecko miało możliwość usiąść na kolanach Mikołaja, zadzwonić Jego dzwonkiem i otrzymać od Mikołaja prezent wraz z Certyfikatem Przyjaciela Świętego Mikołaja. Na koniec oczywiście tradycyjne, wspólne, pamiątkowe zdjęcia  i wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do  przedszkola.