Odbył się Powiatowy Dziecięcy Przegląd Tańca „Zatańcz z nami”. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne nr 1 w Ząbkowicach Śląskich oraz Ząbkowicki Ośrodek Kultury, a koordynatorem pani Mariola Gracz.  

Celem przeglądu było: rozwijanie twórczej aktywności dzieci oraz wspomaganie uzdolnień dzieci w zakresie tańca i ruchu przy muzyce. Uczestnikami przeglądu były dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych powiatu ząbkowickiego. Jak co roku, na imprezie, która odbyła się 11 maja 2016 r. w Ząbkowicach Śląskich w Przedszkole Publiczne nr 1 „Baśniowa Kraina” również wzięło udział w tym przeglądzie. Dzieci 5-letnie wraz z wychowawcami: Jolantą Łęską, Ewą Pawlicką i nauczycielką rytmiki Bernadetą Tajką zaprezentowały taniec węgierski.

Wszystkie tańce bardzo podobały się publiczności zgromadzonej w Ząbkowickim Ośrodku Kultury, za które dzieci otrzymały duże brawa. Wszystkie grupy taneczne biorące udział w przeglądzie otrzymały nagrody- kolorowe piłeczki, a opiekunowie grup – statuetkę  i dyplomy. Na zakończenie pani Mariola Gracz podziękowała wszystkim dzieciom za piękne występy a opiekunom za przygotowanie dzieci do występu.