Ostanie tygodnie grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim upłynęły w atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Zaczęło się od mikołajkowych atrakcji w postaci wyjazdów na wycieczki klasowe, paczek przygotowywanych przez rodziców lub koleżanki i kolegów. Po szkole rozchodził się aromat pierników płynący z zaczarowanego miejsca, jakim stała się biblioteka wypełniona po brzegi postaciami Mikołajów różnej wielkości, koloru i fasonu. Natomiast aromat świąt z pracowni technicznej skutecznie podsycał ksiądz Mariusz piekąc z uczniami pierniki. Klasy, rozświetlone blaskami lampek choinkowych i gustownie udekorowane świątecznymi ozdobami, stały się jakby bardziej przyjazne dla uciemiężonych uczniów, zwłaszcza, że nauczyciele na chwilę też jakby stali się mniej wymagający.

Trudno zresztą się temu dziwić, ponieważ wszyscy słyszeli rozbrzmiewające   po korytarzach dźwięki kolęd, w wersji instrumentalnej i  śpiewanej, które Pani Bogumiła Pietrusewicz przygotowywała na występ jasełkowy. I wreszcie mogliśmy obejrzeć efekt tej pracy. Wraz z Panią Piertusewicz Jasełka przygotowały Panie Elżbieta Cwek i Elżbieta Dąbrowska. Zauroczeni oglądaliśmy historię narodzenia Jezusa, z zachwytem słuchaliśmy kolęd śpiewanych przez solistów, do których ochoczo dołączaliśmy, ale największe wrażenie zrobiła, jak określiła to Pani Dyrektor Bożena Kołodziej, szkolna orkiestra. Pani Pietrusewicz zaprosiła do wspólnego zagrania kolęd uczniów, którzy rozwijają swoje talenty muzyczne w szkołach muzycznych, orkiestrze górniczej lub samodzielnie.

W piątek świąteczny czas w szkole został zakończony wigiliami klasowymi, które przygotowali rodzice. Z klas rozlegały się kolędy, śmiech i życzenia płynące do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.