Punktualnie o godzinie 9:00 18 kwietnia br. uczniowie dwóch klas trzecich rozpoczęli egzamin gimnazjalny. Pisali test z części humanistycznej, 19 kwietnia zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką, a 20 kwietnia wykazali się wiedzą z języka obcego (angielskiego i niemieckiego). Dla gimnazjalistów to pierwszy taki prawdziwie stresujący sprawdzian. Od wyników zależy cała ich przyszła edukacja, gdyż mają całkowity wpływ na to, do jakiej szkoły dostaną się dalej.

Po gimnazjum uczniowie mogą wybrać liceum albo technikum, a także zdobywać wiedzę w szkołach zawodowych. Mamy nadzieję, że wyniki testu podsumowującego trzyletnią naukę w gimnazjum będą satysfakcjonujące i każdy dostanie się do wymarzonej szkoły. Obecnie uczniowie klas trzecich biorą udział  w prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych, wyjeżdżają na spotkania z uczniami szkół średnich. Egzaminy trzecioklasiści mają już za sobą, drugoklasiści szykują się do prezentacji przygotowanych projektów edukacyjnych, które obejrzy cała szkoła. Inni pracują ciężko, aby ich wynik końcowy na świadectwie szkolnym był jak najlepszy.

Przed gimnazjalistami także wiele atrakcji. Rozpoczęto sezon wycieczek szkolnych. Klasy 1 a i 1 b wybierają się  do Gniezna, Biskupina i Poznania w rocznicę obchodów 1050-lecia Chrztu Polski, gdzie wzbogacać będą wiedzę historyczną oraz nabywać umiejętności poprzez praktyczne działanie. To będzie lekcja prowadzona „inaczej”. Drugoklasiści z kolei wyjeżdżają na wycieczkę do Głuchołaz. Wspólnie spędzą czas na zabawie i zwiedzaniu ciekawych miejsc.

W maju tradycyjnie gimnazjaliści wspólnie z rodzicami oraz wychowawcami przygotowują (zapowiadany w tym miejscu) Piknik Rodzinny. Już dziś zastanawiają się, co zrobić, aby uświetnić imprezę. Piknik organizowany dla mieszkańców staje się bowiem okazją do integracji społeczności lokalnej i daje ludziom darmową możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Pomysłodawcą organizacji takiego pikniku jest od dawna Pani dyrektor Urszula Marszałek, która dba o każdy szczegół imprezy.

Życzymy więc gimnazjalistom, a także nauczycielom i wychowawcom ciekawych pomysłów, sukcesów oraz wielu  przyjemnych, wspólnie spędzonych chwil.