Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu. (Mikołaj Gogol)

Czas przedświąteczny to najlepszy okres aby uświadomić dzieciom tak ważne rzeczy jak pomoc słabszym i potrzebującym. W tym roku nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do akcji Szlachetna Paczka. Wierząc w siłę jaka drzemie w naszych pracownikach, a przede wszystkim rodzicach dzieci uczęszczających do przedszkola „Baśniowa Kraina” podjęliśmy się zadania zrealizowania paczki dla potrzebujących rodzin.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowywanie paczek, które zostały przekazane potrzebującym rodzinom. Przystąpienie do akcji samodzielnie jest trudnym wyzwaniem szczególnie z powodów finansowych. Cieszymy się bardzo, że udało się nam wykorzystać potencjał i możliwości jakie daje siła grupy ludzi! Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do wniesienia uśmiechu i kilku radosnych chwil w życie ludzi potrzebujących. Mamy nadzieję, że zachęceni powodzeniem projektu przystąpimy do akcji także w następnym roku i wspólnie uszczęśliwimy kolejną rodzinę.

Wierzymy, że uwrażliwienie dzieci w tak młodym wieku na ludzi potrzebujących i biednych, zaowocuje w przyszłości oraz wzbogaci ich osobowość w większe zrozumienie i empatię w stosunku do pokrzywdzonych przez los.